Saç Gürleşmesi İçin Ne Yapılmalı?

Saç seyrekliğinden şikayetçiyseniz bu yazımızda anlattığımız doğal yöntem sayesinde sizlerde saçınızı gürleştirebilirsiniz.
Saç seyrekliğinden şikayetçiyseniz bu yazımızda anlattığımız doğal yöntem sayesinde sizlerde saçınızı gürleştirebilirsiniz.

Seyrek saçlar, hiçbir zaman dikkat çekici olmadığı gibi saçları sönük göstermeye neden olur.  Saç seyrekliği bazen genetik bir durum olurken bazen de yanlış işlemler sonucunda meydana gelebiliyor. Özellikle saç dökülme problemleriniz varsa, saçınız günden güne daha fazla seyrek bir hal almaya başlayacaktır. Bu durumda haliyle saçlarınızda ki tüm havayı ortadan kaldırmaya neden olacaktır. Saç gürleşmesi için evde pratik şekilde yapabileceğiniz doğal yolların olduğunu söyleyebiliriz. Burada önemli olan ise saçınızın yeniden eski gücünü kazanmaya başlamasını sağlamanızdır. Böylece saçlarınız eski direncini yakaladığı zaman istenmeyen kopma, dökülme problemlerini yaratmayacak. Hatta tam tersine saçlarınızın günden güne daha fazla gür hale dönüşmesi sağlanmış olacaktır. Fakat burada önemli olan konulardan biri de mümkün olduğunca beslenme şeklinize dikkat etmeye çalışmanız olacaktır.

Saçın Gürleşmesi İçin Aloe Vera  Etkisi

Saç gürleşmesi konusunda aloe vera etkin bir özelliği olduğunu söylemek mümkün. Bu sayede seyrekleşmiş olan saçlarınızı yeniden toparlayarak daha da gür bir hale dönüştürür. Sadece bununla da sınırlı kalmayıp, saçın beslenmesine de büyük ölçüde katkı sağlar.  Aloe vera yalnızca cilt için değil saçlar içinde olumlu etkiyi sağlayan bir bitkidir.  Bu sebepten dolayıdır ki pek çok kozmetik markaların ürün içerisinde aloe verayı koymuş olduklarını görebiliyoruz. Yapmanız gereken işleme baktığımızda, aloe ver bitkisinden alacağınız bir miktar jeli su yer alan kap içerisine koyun. Ardından o suyla hem saç derinize hem de saçlarınıza masaj yaparak uygulamaya başlayın.

Saçların Nemlendirmesi Saç Gürleşmesinde Önemli

Saç gürleşmesinin olmasını istiyorsanız saçın ihtiyaç duyduğu nemi mutlaka sağlamanız gerekiyor. Doğal saç gürleşmesi için tamamen bitkisel özlere sahip olan ürünleri kullanmalısınız. Mümkün olduğunca içerisinde koruyuculara yer verilen ürünlerden uzak durmanız gerekiyor. Çünkü bu tür ürünler saça fayda vermezken, daha çok saçların yıpranmasına neden olacaktır. Saçların nemli hale gelmesi adına saf zeytinyağını mutlaka saçınıza sürmelisiniz. Saçınızda ise sürdüğünüz saf zeytinyağının ½ saat kadar kalması gerekmektedir. Bu kadar süre bazında beklemenizin ardından saçlarınızı ılık suyla güzelce yıkayabilirsiniz.