Karınca Yumurtası Yağı Nedir?

Son dönemlerde kullanımı oldukça yaygınlaşan karınca yumurtası yağının birçok mucizevi faydası bulunmaktadır.
Son dönemlerde kullanımı oldukça yaygınlaşan karınca yumurtası yağının birçok mucizevi faydası bulunmaktadır.

Cilt, vücut ve saç bakımında tercih edilen karınca yumurtası yağı istenmeyen tüylerden kurtulmak içinde kullanılmaktadır. Hem kadın hemde erkeklerin ortak problemi olan istenmeyen tüylerden acısız şekilde kurtulma imkanı sunmaktadır. Karınca yumurtası yağı adından da anlaşıldığı üzere karıncaların yumurtalarından elde edilen özel bir yağ türüdür. Düzenli kullanılması halinde vücuttaki istenmeyen tüyleri dökmektedir. Epilasyon, ağda ve jilet ile uğraşmak istemeyenler için ideal bir kurtarıcı olan karınca yumurtası yağı eski çağlardan günümüze gelmiştir. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için alternatif bir yol olduğundan sıklıkla tercih edilmektedir. İstenen sonucun alınabilmesi için düzenli kullanım ve sabır gereklidir. Tamamen doğal olan kartınca yumurtası yağı aktarlardan temin edilebilmektedir.

Karınca Yumurtası Yağı Nasıl Uygulanır?

Karınca yumurtası yağının uygulanması sırasında dikkat edilmesi gerekilen detaylar mevcuttur. Doğru uygulama sonucu direkt olarak etkilemektedir. Öncelikle tüylerden kurtulmak istenilen alana yağı sürmeden önce bölgedeki tüylerin temizlenmesi gereklidir. Karınca yağı uygulanacak bölgedeki tüyler temizlendikten sonra yağ uygulamasına geçilir. Yağı sürmeden önce mümkünse ağda ile tüylerin alınması tavsiye edilmektedir. Jilet ve epilasyon tüylerin daha kısa sürede uzamasına sebebiyet verdiğinden tavsiye edilen yöntem ağdadır. Ağda ile tüyler alındıktan sonra bir süre beklenmesi gereklidir. Bu bekleme süresi içerisinde cilt yüzeyindeki hassasiyet azalacaktır. Bir süre beklenildikten sonra karınca yumurtası yağı uygulama işlemine geçilebilir. Uygulama sırasında bölgeye masaj yapılması ve kıl köklerinin yağı en iyi şekilde emmesi amaçlanır. Cildin reaksiyon gösterebileceği bir yağ çeşidi olmadığından bol miktarda uygulanmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Aksine bol miktarda uygulama tavsiye edilmektedir. Uygulama sonrasında herhangi bir durulama işlemine gerek duyulmamaktadır.

Karınca Yumurtası Yağı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Karınca yumurtası yağı düzenli kullanımda tüylerde ciddi bir azalmaya sebep olmaktadır. Fakat bu etki kişiden kişiye değişebilmektedir. Örneğin yoğun ve siyah kıl yapısına sahip kişilerin mucizevi bir etki beklememesi gereklidir. Kıl köklerine bağlı olarak tüylerde azalma görülse de lazer operasyonlarda olduğu gibi kusursuz bit görüntüye kavuşulması mümkün değildir. Böyle bir sonuç için kıl yapısının önemli bir etkisi mevcuttur. Düzenli kullanılmaması halinde herhangi bir sonuç alınamayacaktır. Kullanım sıklığı ise yine kişiye bağlıdır.  En az altı aylık düzenli kullanımda ciddi bir sonuç alınmaktadır. Bu süreçte kişinin sabırlı davranması oldukça önemlidir. Etkiler görülmeye başlandıktan sonra kullanımına devam edilmesi gereklidir. Tamamen doğal bir yağ çeşidi olduğundan hassas cilt tipi dahil tüm cilt tiplerine uygundur. Kalın, ince, sarı veya koyu renkli kıl tipleri kullanım acısından önemli değildir. Herkesin kolayca uygulayabileceği ve sonuç alabileceği bir yağ çeşididir. Dairesel hareketler ile masaj yapılarak uygulanması tavsiye edilmektedir. Cilt herhangi bir reaksiyon gösterirse kullanımına bir süre ara verilmelidir.