İnce Telli Saçlar İçin Bakım Önerileri

İnce telli saçlar, kalın telli saçlara oranla daha hassas yapıdadır. Bu sebepten yazımızda bahsettiğimiz bakıma dikkat etmelisiniz.
İnce telli saçlar, kalın telli saçlara oranla daha hassas yapıdadır. Bu sebepten yazımızda bahsettiğimiz bakıma dikkat etmelisiniz.

İnce telli saçlar, kalın telli saçlara oranla daha hassas yapıdadır. Bu sebepten dolayıdır ki çok çabuk şekilde kopma, dökülmelere maruz kalınma durumu olacaktır. Bu gibi sorunların yaşanmaması adına mutlaka gerekli bakım çözümlerinin yapılması gerekir. Eğer sizin de ince bir saç teliniz varsa, saç tipinize en uygun olacak bir bakımın yapılması da gerekecektir. Özellikle bu tarz saçlara sahip olan kişilerin olabildiğince doğru şampuan tercihlerinde bulunmaları gerekiyor. Şampuan satın alırken de üzerinde mutlaka ince telli olarak yazanlarını alıp kullanmalısınız. İnce telli saçlara bakım için hangi yolları izlemeniz gerektiğini bilmiyorsanız, sizlere pratik bilgiler vermeye başlayacağız.

Sıcak Suyla Saçınızı Yıkamayın

Sıcak suyla saçınızı kesinlikle temas ettirmeyin. Çünkü bu durum saçın daha da esnek diyebileceğimiz bir hal içerisinde olmasına neden olacaktır. Saçın doğal yapısının bozulmasına zemin hazırlayacaktır. Duşunuzu alırken mutlaka suyun sıcaklık seviyesinin ılık ayarında olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Ilık su saç zarar vermeyeceğinden dolayı duşunuzu güzelce alabilir ve saçınızı da korumuş olursunuz.

İnce Telli Saçlar İçin Maske Uygulanmalı

Saçın güç dengesinin açığa çıkması adına mutlaka ince tele sahip olan kişilerin maske uygulaması gerekiyor.  Bu sayede uygulanacak olan maske ile yeniden saçınıza hacim kazandırma şansına sahip olursunuz. Aynı zamanda yıpranma özelliğine sahip olan saçlarınızın da daha fazla güçlü bir hale gelmesini sağlamaya başlayacaksınız. Bu sebepten dolayıdır ki saça iyi gelecek maskeler kullanılmalıdır. İnce telli saçlara bakım denildiği zaman aklımıza gelenlerden biri olarak maske yer alıyor. İnce telli saçların daha kalın bir hale dönüşmesi adına zeytinyağı oldukça iyi gelir. Zeytinyağının içerisine 1 adet yumurtada karıştırıp saç için sürebilirsiniz. Bu sayede dayanıksız ve çok çabuk şekilde kopma özelliğine sahip olan saçlarınızı kuvvetlendirmiş olursunuz.

İnce telli saçlara kolayca şekil vermek zordur. Bu sebepten dolayıdır ki ince telli saç bakımı yaptıktan sonra saç için doğru ürünler kullanılmalıdır. Bunun içindir ki saç spreyi kullanmaya başlamanız mantıklıdır. Saça çok kolay şekilde şekil verme işlemini yaparsınız.