Hollywood Yanağı Nedir? Nasıl Yapılır?

Dünyada trend haline gelen Hollywood yanağı(Bichektomy) ülkemizde de gün geçtikçe popüler olmaya başladı. Yazımız Hollywood estetiği hakkında bilgi verir.
Dünyada trend haline gelen Hollywood yanağı(Bichektomy) ülkemizde de gün geçtikçe popüler olmaya başladı. Yazımız Hollywood estetiği hakkında bilgi verir.

Dünyada trend haline gelen Hollywood yanağı(Bichektomy) ülkemizde de gün geçtikçe popüler olmaya başladı. Hollywood ünlülerinde görmeye alışkın olduğumuz sivri yüz hatları, çoğu kadın tarafından oldukça beğeniliyor. Bunun en kusursuz örneği ise Angelina Jolie. Böyle bir yüze sahip olmak adına bıçak altına yatmaktan çekinmeyen kadınların sayısı da bir hayli fazla. Holllywood yıldızlarını andıran üçgen bir yüze sahip olmak; daha belirgin elmacık kemikleri ve sivri bir çene anlamına geliyor. Böylece kadınlar daha genç ve gergin bir yüze sahip oluyor. Peki Hollywood yanağı tekniği ile yüzün daha çekici ve kusursuz bir görünümde olması nasıl mümkün hale gelebilir?

Hollywood Yanağı Nasıl Ortaya Çıkar?

 Hollywood yanağı tekniğinden faydalanmak isteyen kadınlar bir kaç operasyon geçirmek durumunda kalabilir. Yanakların daha çıkık ve sivri görünmesi adına yanak bölgesinde yer alan yağ yastıkları alınır ve böylece daha ince, sviri ve yuvarlak olmayan bir görünüm ortaya çıkar. Bu da yanaklar ve çene arasında üçgen şeklin ortaya çıkmasına sebep olur. 

 İşlem sırasında ağzın iç bölgesinden 1-2 cm kesi açılır ve yanakta bulunan yağ fazlalıkları alınır. Bu işlemden sonra yanakta iz kalması gibi bir durum söz konusu olmaz. Lokal anestezi ile gerçekleştirilen operasyon yaklaşık yarım saat sürecektir. Hasta açısından konforlu bir süreç olan bu operasyondan sonra ihtiyaç duyulursa çene bölgesine de dolgu ve jawline uygulaması yapılabilir. Çene hattı belirgin olmayan kişilerde genellikle bu işleme başvurulur. Yani tam anlamıyla dengeli bir yüz hattı ortaya çıkması için bir kaç işlem gerekebilir.

Hollywood Estetiği Ameliyatı Sonraki Süreç Nasıldır?

 Hollywood yanağı ameliyatı geçiren bir kişi ilk günlerde sıvı tüketiminden uzak durmalıdır. Çünkü ağzın içinde dikişler olduğu için zarar görme durumları söz konusu olabilir. Operasyondan sonraki bir kaç gün boyunca düzenli şekilde gargara yapılmalıdır. Bunun sebebi ağzın içindeki dikişlerin mikrop kapmaması ve steril kalmasıdır. Kendiliğinden eriyen dikişler 3-4 gün sonra kaybolacaktır. Ortalama 20 gün içinde beklenen yanak görüntüsü tam anlamıyla oturmaya ve kendini belli etmeye başlar.Hastalar operasyondan sonra aynı gün evlerine dönebilir.

Hollywood Estetiği Sonuçları

 İyileşme süreci tamamlandıktan sonra kişi artık daha genç ve gergin bir yüze sahip olacaktır. Normalde orta yaşlarında olan kişiler yüz germe ameliyatına başvururlar. Ancak Hollywood yanağı estetiği sayesinde, yüz gerdirmeye gerek kalmaz. Bir kaç sene rahatlıkla kişiyi idare edebilir. Hollywood yanağı, kadınlara dinamik bir görünüm kazandırır. Bu işlemi yaptırmak isteyen kişilerin büyük çoğunluğu orta yaşlı olan kadınlar olsa da 20-30 yaş aralığında olan kadınlar da zaman zaman tercih edebilmektedir. Çünkü yanakları dolgun, büyük veya sarkık olan kişiler bu durumdan oldukça rahatsız olduğu için daha keskin yüz hatlarına sahip olmak isteyebilir. Hollywood estetiği sonrasında kişi tombul yanaklarına veda eder, yepyeni ve çekici bir yüze sahip olur.