Gribe İyi Gelen 3 Bitki Çayı

Kış aylarının gelmesi ile birlikte bu dönemlerde sıkça gribe yakalanabilirsiniz. Grip aşısı olmanıza rağmen yine de grip olabilirsiniz.
Kış aylarının gelmesi ile birlikte bu dönemlerde sıkça gribe yakalanabilirsiniz. Grip aşısı olmanıza rağmen yine de grip olabilirsiniz.

Piyasada var olan bir çok ilaç yerine evde kendi hazırladığınız bitki çayları ile sizlerde gribi kolayca yenebilirsiniz. Bitkilerin bir çok vitamin içermesi sebebiyle bunların kaynatılması, demlenmesi ile bitki çayı yapılabilir ve hastalıkların tedavilerinde kullanılabilir. Bitki çaylarının yan etkilerini, aşırı tüketimde vereceği zararları, yaş grubuna göre verebileceği zararları detaylı olarak araştırmadan tüketilmesi tehlikeli olabilir.

Gribe İyi Gelen Bitki Çayları

Düzenli olarak bitki çayı tüketmek faydalı olsa bile aşırı tüketimi zarara sebep olabilir. Bu yüzden önereceğimiz bitki çaylarını aşırı tüketmemelisiniz. Böbreklere de zarar verebilen bitki çayları bilinçli kullanım ile bir çok hastalığa çare olabilir. Bunlardan biriside griptir. Gribe iyi gelen bitki çaylarını sizler için listeledik.

En Popüleri Ihlamur

Ihlamur bitkisi

Ihlamur bir çok hastalığa iyi geldiği için herkes tarafından bilinen ve etkisi gerçekten kanıtlanan bir bitki çayıdır. Kolay temin edilmesi ve güzel tadı ile kış aylarının vazgeçilmezi olabilir. Ağrı giderici bir bitki çayıdır. İltihap sökücü olarak etki gösterdiği için boğaz ağrısına da iyi gelir.

Grip gibi enfeksiyonlarda 3 dakika demlenen ıhlamurun içerdiği linalool maddesi sayesinde yatıştırıcı etki eder. Ve rahatlamanıza yardımcı olur.

Zencefil Limon İkilisi

Muhteşem ikili

Bağışıklık sistemimizi güçlendirerek hastalıkları hızlı atlatmamızı sağlayan bu ikiliyi Gribe karşı kullanabilirsiniz. Zencefil vucüt direncini arttırdığı için ekstra bir koruma sağlar. Metabolizmanızı canlı tutmak ve enerjinizi toplamak için sabahları zencefil – limon ikilisini çay olarak içmeniz faydalı olacaktır.

Tadlandırmak için içerisine şeker yerine bal koyabilirsiniz. Çünkü sade zencefil ve limon biraz acı olabiliyor. 1 sarımsak boyunda zencefil ve yarım limonun suyunu kullanarak 1 tatlı kaşığı bal ile hazırlayabilirsiniz.

Rahatlayıcı Etkisi ile Adaçayı

Adaçayı

Adaçayının rahatlıcı etkisi ile gribin verdiği rahatsızlıktan kurtulabilirsiniz. Oldukça basit hazırlanma şekli ile 3 dakikada rahatlamaya hazır olun. Adaçayını 3 dakika demledikten sonra içebilirsiniz. Stresle başa çıkmak içinde adaçayı kullanılmaktadır.