En Hızlı Kilo Verdiren Bitki Çayları

Günümüzde pek çok inanın kilosuyla başı derttedir. Nitekim giderek artan obezite oranları da bunun doğruluğunu kanıtlar niteliktedir.
Günümüzde pek çok inanın kilosuyla başı derttedir. Nitekim giderek artan obezite oranları da bunun doğruluğunu kanıtlar niteliktedir.

Kilosuyla başı dertte olan insanlar hızlı kilo vermenin yöntemlerini ararlar. En hızlı kilo verdirecek yiyecek ve içecekleri iyice araştırırlar.  

Kilo vermeye yardımcı olan içeceklerden biri de bitki çaylarıdır. Bitki çayları metabolizma hızlandırıcı özelliği ile kişinin hızla kilo verme sürecine katıda bulunur. Bütün bitki çaylarının metabolizma hızlandırıcı etkisi olsa da bazı bitki çayları iştah kesen özelliği ile kilo verme sürecindeki kişiler için bir mucize olabilir.  

Yeşil Çay ve Kilo Verdirme Mucizesi  

Yeşil çayın kilo vermeye etkisini bilmeyen yoktur.  Düşük kalorili bir içecek olması, metabolizma hızlandırması, bel ve basen bölge inceltici etkisi olması sayesinde diyetisyenler tarafından da önerilen bir içecektir. 1 fincanında yalnızca 2 kalori bulunan yeşil çayın günde en fazla 5 fincan içerilmesi diyetisyenler tarafından önerilir.  

Kişinin daha enerji dolu ve zinde hissetmesini sağlayan kafeinin yeşil çayda bulunması, spor ve egzersiz sırasında daha fazla enerji harcamayı sağlar. Aynı zamanda metabolizma hızlandıran kateşin maddesinin yeşil çayda bulunmasıyla kişi daha hızlı yağ yakar. Yeşil çayın en çok görülen etkisi göbek ve bel çevresinde olan yağlardır. Sıklıkla tüketilen yeşil çayın ise bu bölgelerdeki yağları eritme etkisi vardır.  

Yeşil çayın kilo vermede etkisi uzmanlar tarafından ne kadar kanıtlanmış olsa da düzenli diyet yapmayıp sadece yeşil çayla zayıflamak mümkün değildir. Düzenli yaptığınız diyetin yanında tüketeceğiniz yeşil çay ile en hızlı sürede kilo verebilirsiniz.  

yeşil çay ile ilgili görsel sonucu

İştah Kapatan Çay ‘’Nane Çayı’’  

Kokusuyla bizi büyüleyen nanenin kilo vermeye etkisi de çok büyüktür. Yapılan araştırmalara göre iki saatte bir içen bir kişi bir ayda yaklaşık 2.5 kilo verebiliyor. Nane çayının sadece kokusu bile iştah kapatan etkiye sahip. Nane çayının etkilerini şu şekilde sıralayabiliriz:  

  • İştah kapatıcı etkisi vardır. 
  • Sindirim dostudur. 
  • Strese çaredir.  
  • Kalori ve yağ yakma bakımından daha hızlıdır.  
  • Egzersizden önce içildiğinde daha fazla enerji harcamaya yardımcı olur.  
  • Ödem ve şişkinliği azaltır.  
nane çayı ile ilgili görsel sonucu

Metabolizma Dostu ‘’Zencefil Çayı’’ 

Bin bir derde deva zencefilin kilo vermeye de katkısı oldukça büyüktür. Abartıya kaçmadan tüketildiği takdirde hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Kalıcı ve doğal bir yöntem olması sayesinde zencefil çayını gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz. Metabolizma hızlandırması nedeniyle sık sık idrara çıkacak ve sindirim sisteminiz düzenli hale gelecektir.  

Aynı zamanda spordan önce tüketmeniz durumunda yağ yakımınız hızlanacak ve daha kısa sürede kilo vereceksiniz.  Zencefil’i çok farklı çeşitlerde tüketebilirsiniz. Ancak sıcak çay olarak tüketirseniz kilo verebilmeniz açısından daha kolay olacaktır.  

Sıcak etkisi ile ödem atmanıza yardımcı olacak zencefil çayının hazırlaması da oldukça kolaydır. Yapmanız gereken tek şey; 4 litre su, 5 cm boyutunda yaş zencefil, limon ve isteğe bağlı toz kırmızıbiberi kaynatmaktır. Öncelikle belirtilen miktarda suyu kaynatıp içine limonları atıp biraz bekleyin. O esnada zencefili rendeleyip, isteye bağlı toz kırmızıbiberinizi kaynamış olan limonlu suyun içine atın. Yaklaşık 15 dakika kaynadıktan sonra zencefil çayınız hazır olacaktır. Size acı geldiyse dilerseniz bal ile de tatlandırabilirsiniz. Gün içinde tüketeceğiniz bu içecek sayesinde ödeminizi hızlı bir şekilde attığınızı görebileceksiniz.    

Bilimsel araştırmalar zencefil çayını kilo vermeye çok büyük etkisi olduğu yönündedir. Ancak sadece zencefil çayını içerek bir ayda çok büyük kilo kayıpları veremezsiniz. Yaklaşık 2,5 kg kadar verseniz de hedefiniz daha fazla kilo kayıplarıysa mutlaka diyetle desteklemeniz gerekir.  

zencefil ile ilgili görsel sonucu