Bağışıklık Güçlendiren 10 Besin

Son zamanlarda artan korona virüs salgınıyla da beraber bağışıklık güçlendirmenin önemi daha iyi anlaşılmaya başlanmıştır.
Son zamanlarda artan korona virüs salgınıyla da beraber bağışıklık güçlendirmenin önemi daha iyi anlaşılmaya başlanmıştır.

Son zamanlarda artan korona virüs salgınıyla da beraber bağışıklık güçlendirmenin önemi daha iyi anlaşılmaya başlanmıştır. Güçlü bir bağışıklık sayesinde hastalık ve virüslerden daha kolay korunabilirsiniz.

 Son zamanlarda yapılan araştırmalar uyku düzeninin, zamanında uyuyup zamanında kalkarak uykunuzu almış olmanın da bağışıklık üzerinde en az vitaminler kadar etkili olduğunu göstermiştir. Bu yüzden uykusuz kalmamaya dikkat etmelisiniz. Vücut direnci için uyku yemek yemek kadar gereklidir.

Uykunun yanı sıra sabırlı olmak, pozitif olmak psikolojik olarak kendini rahatlatmakta bağışıklık için oldukça önemli etkilere sahiptir. Son zamanlarda her ne kadar sabrımız taşıyor olsa da sakinliğinizi korumalı ve güzel günlerin geleceğine inanmalısınız. Uyku ve pozitif düşünmenin yanı sıra birkaç besin takviyesi, mutfak sırrıyla da daha sağlıklı ve güçlü bir bağışıklığa sahip olabilirsiniz.

Bağışıklığı güçlendiren 10 besin şunlardır;

Ev yapımı yoğurt içerisinde bulunan probiyotik sayesinde bağışıklık güçlendirici etkiye sahiptir.

Portakal, mandalina, limon, greyfurt gibi turunçgiller,

Ev yapımı turşu

İçerisinde pek çok vitamin ve mineral barından; tarhana

Kefir

Probiyotiklerin yanı sıra muz, yerelması, pırasa gibi içinde prebiyotik içeren meyve ve sebzeler,

Omega 3 açısından zengin olan balıklar,

Şalgam

Antioksidan içeren meyve ve sebzeler

Boza.

Bu besinleri düzenli olarak tüketerek daha sağlıklı, dinç olabilirsiniz. Bağışıklığınızı güçlendirerek hastalıklara karşı vücudunuzu kalkan gibi koruyabilirsiniz.